Nowe składki ZUSNowe składki ZUS

W związki nowymi zasadami opłacania składek na ZUS, które zaczną obowiązywać od 01 stycznia 2018 roku, zachęcamy do  złożenia do swojego ZUSu

WNIOSKU O INFORMACJĘ O STANIE KONTA PŁATNIKA SKŁADEK  - tzw rozliczenie konta

Otrzymana  odpowiedź zwrotna będzie najbardziej wiarygodną informacją o stanie konta w ZUSie - ujawni nadpłaty lub ewentualne zadłużenia.

Dla Państwa wygody umieściliśmy na naszej stronie internetowej  prosty do wypełnienia  "Wniosek" i gorąco zachęcamy, żeby go złożyć ( wysłać pocztą)  jeszcze w tym roku. 

Pobierz dokument

Dlaczego to jest takie ważne?

Od 01 stycznia  bieżące wpłaty składek na ZUS będą z automatu  przeksięgowywane  na najstarsze zadłużenie. (oczywiście z uwzględnieniem należnych odsetek)

To jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla Państwa - osób prowadzących działalność gospodarczą, ponieważ  mając nawet jakieś drobne niedopłaty na swoim koncie w ZUSie, można w sposób nieświadomy i niezamierzony "wypaść"  z dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego i stracić prawo do wypłaty zasiłku chorobowego. 

Druga, zła wiadomość dla osób, które mają zaległości w ZUSie -ten nowy sposób płatności składek i jego księgowanie sprawi, że Państwa długi nigdy się nie przedawnią. 

Dlatego jeszcze raz gorąco namawiamy i zachęcamy, żebyście Państwo zadbali o swoje pieniądze i uzyskali informację, czy na Waszych kontach jest wszystko OK. 

Pobierz dokument