PIT 2017pit-2017.jpg

PIT 2017

Ostatni dzień kwietnia każdego roku to moment, który dla sporej ilości osób stanowi swego rodzaju „godzinę zero”.

Dlaczego? Ponieważ wspomniana data jest ostatnią chwilą na złożenie zeznania podatkowego PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39.

Rok 2017 okazał się łaskawy dla zapominalskich oraz osób, które lubią odkładać obowiązek rozliczenia się z fiskusem na ostatnią chwilę.

Dlaczego? Ponieważ w bieżącym roku – wyjątkowo – mają one jeden, dodatkowym dzień na złożenie zeznania podatkowego. Ostatnim dniem miesiąca jest bowiem niedziela, z kolei 01.05 to święto ustawowo wolne od pracy. Właśnie z tego względu ostateczny termin na złożenie zeznania rocznego mija 02.05 o godzinie 23:59.
Pamiętajmy jednak, że decydująca jest data stempla pocztowego.

Co jednak istotne to fakt, że w przypadku zeznań podatkowych wysyłanych listownie ostatniego dnia, o uznaniu dochowanego terminu będzie decydować wyłącznie stempel Poczty Polskiej. Oznacza to, że zeznania wysłane za pośrednictwem innej firmy kurierskiej nie posiadają tego przywileju. Wynika to bezpośrednio z zapisów zawartych w ustawie Ordynacja Podatkowa:

„Termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało (…) nadane w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r.”

Naturalnie wspomnianym, wyznaczonym operatorem jest Poczta Polska.

Jeżeli do tej pory nie rozliczyli się Państwo ze swoich dochodów, to – zamiast spędzać majowy wieczór w placówce pocztowej – polecamy zlecenie rozliczenia naszej firmie. Nie tylko sprawdzimy jego poprawność, ale również pomożemy w wypełnieniu PIT-a, a następnie prześlemy takowy drogą elektroniczną wprost do właściwego Urzędu Skarbowego.

Zlecenia dotyczące PIT-ów przyjmujemy do godziny 15:00, 28.04.2017r. Serdecznie zapraszamy! 

Skontaktuj się już teraz: Kontakt
 


Tagi
podatki pit 2017